Informační server řecké cestovní kanceláře zaměřený nejen na řecké letovisko Leptokaria, ideálního místa ubytování pro kombinaci přímořské rekreace a vysokohorské turistiky,  
Prezentace penzionů, pro klienty smluvních partnerů z řad českých CK a turisty s individuální dopravou..
Našich služeb můžete využít i v případě, že nebudete u nás ubytováni. Poskytneme Vám možnost objednat si z mnoha našich výletů i dalších služeb..

Úvodní strana
aktuálně
Ubytování pro CK
Výlety a zábava
Zajímavosti
Penziony-Hotely
Popisy okolí
Další místa
fotogalerie
napsali jste nám
O firmě


užitečné odkazy

Internetové stránky nejen o Řecku a individuální turistice autem
www.recko-autem.czZajimavosti - ostatní
   Zajímavosti - ostatní     <<< zpět
počasí mapka Leptokarie malý slovník Lifidra

Lifidra - magnetická hora?
Kdo nevěří,ať tam běží.. Ne, Vy vážně nemusíte běžet, stačí když sednete do auta, nebo si zakoupíte asi dvouhodinový výlet u Margaritopoulos Tours a tato cestovní kancelář Vás tam zaveze klimatizovaným autobusem. Druhý způsob je o něco snažší, neboť nebudete bloudit po cestách, které jsou k uvedenému místu značeny jen dost neuměle a na mapě toto místo není. No v nejhorším případě najedete místo 30-ti km, trochu víc. To ale trochu předbíhám :-)) Já jsem se o uvedeném místě dozvěděl v první polovině roku 2003, kdy ČT1 vysílala pořad, který se tuším jmenoval Cestománie. Zde bylo popsáno místo v Řecku, kde auta jezdí bez motoru do kopce a voda teče rovněž nahoru a ne dolu, jak by našinec čekal :-)). Jenže sem si zřejmě špatně poznamenal název místa jako "Livitria". Tak jsem tehdy nemeškal a uvedenou zvláštnost o dovolené 2003 hledal, ale nenašel, protože to nikdo z mých řeckých přátel pod tímto názvem neznal a já jim to víc vysvětlit neuměl, pááč jiné jazyky (až na ten mé přítelkyně :-))) moc neovládám. Bohužel pro mě, správná výslovnost je v řečtině dost zásadní věc. Letos jsem měl ale štěstí, protože v Margaritopoulos Tours se mluví česky :-)). Když jsem se tam dopravil a spatřil jak jelo auto, či autobus bez motoru do kopce, říkal jsem si magnetismus.. Proč ne.. Když ale "šla" i umělá láhev s vodou do kopce, tak mi to hlava nějak nebrala.. Voda na zem vylitá, rovněž tekla vzhůru..???.. Do kopce to dle mého názoru je, protože je to směrem k pobřeží a to by bylo v obráceném případě vidět. Na uvedeném úseku 123 metrů bylo údajně naměřeno převýšení necelých 30cet centimetrů, ačkoliv se mi zdálo, že to musí být víc.. Takže nevím.. Zjistíte-li někdo původ této záhady, dejte mi vědět. Na toto místo se přišlo jen náhodou. Když se silnice stavěla, rozjel se silničářům válec do kopce. Před touto událostí, si toto místo volili k odpočinku lidé, kteří vezli zásoby do hor. Občas se zde prý stává, že někteří lidé, kteří jsou vnímavější na různé magnetické jevy (proutkaři atd.) pozorují "mravenčení" v končetinách aj.. Na závěr bych chtěl říct, že se jednalo o zajímavý i záhadný výlet o kterém můžete zapřemýšlet v krásně upravené zahradní restauraci s občerstvením, která je asi 200 metrů po uvedené cestě nad tímto tajuplným místem. (Webmaster)

..značky vymezující prostor  podivné anomálie..


DOPORUČUJEME
ke zhlédnutí!

Seznam výletů a zábavy,

které pořádá naše firma
naleznete: zde»


aktuality z letoviska Leptokaria
Naleznete: zde»


Informace o Řeckém večeru plného hudby , tance a vína Retsiny
naleznete: zde»


  © 2012