Informační server řecké cestovní kanceláře zaměřený nejen na řecké letovisko Leptokaria, ideálního místa ubytování pro kombinaci přímořské rekreace a vysokohorské turistiky,  
Prezentace penzionů, pro klienty smluvních partnerů z řad českých CK a turisty s individuální dopravou..
Našich služeb můžete využít i v případě, že nebudete u nás ubytováni. Poskytneme Vám možnost objednat si z mnoha našich výletů i dalších služeb..

Úvodní strana
aktuálně
Ubytování pro CK
Výlety a zábava
Zajímavosti
Penziony-Hotely
Popisy okolí
Další místa
fotogalerie
napsali jste nám
O firmě


užitečné odkazy

Internetové stránky nejen o Řecku a individuální turistice autem
www.recko-autem.czMistopisy
   další místa <<< zpět
Meteora Kokino Nero Katerini Paralia Olympia Akti
Ag.Ioannis N. Mesangala Agiokambos Makrygialos
Egani St.Pori klášter Dionýzes přehrada Aliakmonas

 
 

katerini_paralia

  

        Katerini Paralia se nachází asi 7 km na východ od samotného města Katerini, na pobřeží Egejského moře, přesněji jeho zálivu Thermaikos. Jedná se o jedno z mnoha příbřežních turistických letovisek řeckého kraje zvaného Pierie, mezi turisty přezdívaného také jako „Olympská riviéra“, zřejmě podle nedalekého pohoří Olymp. Na toto místo se dostanete z hlavní silnice E75 (Thessaloniki – Athény). Cesta není na místních komunikacích od Katerini (jak je vlastně většinou v Řecku zvykem) moc dobře značená, takže jsem (jako několikrát před tím) nabral kurs tušícího pobřeží a dojel „poslepu. V nejhorším případě dojedete do Olympia Akti, to je sousední letovisko více na jih, ze kterého rovněž vede asi tří kilometrová příbřežní komunikace, podél širokých písečných pláží plných dešníků a hřišť, přímo do Katerini Paralie.

  

        Katerini Paralia má v jižní části malý přístav a zatím vždy, když jsem zde byl, se zde naproti přes silnici nacházel také dětský lunapark s kolotoči a houpačkami. Hlavní dominantou tohoto místa je místní kostel (pátral jsem po jeho názvu, ale nenašel). Tento kostel je přibližně uprostřed 2-3 kilometry dlouhé pěší zóny plné obchodů, kde se dá snad sehnat vše od jehly až po atomový reaktor :-D .. My máme za humny Temelín a tak jsem zde sháněl pouze riflové kraťasy. Pravdou je, že ačkoliv nerad nakupuji, procházka zdejší pěší zónou je příjemný relax se zajímavou podívanou. Pánové, kdo už máte občas o dovolené „ponorku“ ze svojí lepší tříčtvrtky, vřele doporučuji.. Zhruba tři-čtyři hodiny Vám dá zajisté pokoj (ověřeno praxí). Z peněženky však předem zachraňte peníze na cestu zpět :-D . Na pěší zóně samozřejmě naleznete také spousta občerstvení všeho druhu, z jejichž posezení se můžete kochat turistickým ruchem dle libosti. Nechcete-li chodit pěšky, je možno pronajmout koňský taxík nebo zajímavé šlapadlo.. ?

  

        Další takovou zajímavostí na pobřeží jsou kamenité, sypané hráze (asi osm – nepočítal jsem to), vybíhající zhruba 50-70 metrů do moře a rozdělující centrální pobřeží na několik částí.. Bohužel možná právě proto jsem mezi těmito hrázemi nikdy neviděl úplně čisté moře, vždy se zde nacházely chuchvalce temně hnědých řas (něco podobného jsem viděl i v nedalekém Makrigyalos a které si možná mylně spojuji s farmami na chov škeblí). Na „volných“ plážích vpravo a vlevo od tohoto místa je to zřejmě lepší.. Webmaster

  
  
DOPORUČUJEME
ke zhlédnutí!

Seznam výletů a zábavy,

které pořádá naše firma
naleznete: zde»


aktuality z letoviska Leptokaria
Naleznete: zde»


Informace o Řeckém večeru plného hudby , tance a vína Retsiny
naleznete: zde»


  © 2012