Informační server řecké cestovní kanceláře zaměřený nejen na řecké letovisko Leptokaria, ideálního místa ubytování pro kombinaci přímořské rekreace a vysokohorské turistiky,  
Prezentace penzionů, pro klienty smluvních partnerů z řad českých CK a turisty s individuální dopravou..
Našich služeb můžete využít i v případě, že nebudete u nás ubytováni. Poskytneme Vám možnost objednat si z mnoha našich výletů i dalších služeb..

Úvodní strana
aktuálně
Ubytování pro CK
Výlety a zábava
Zajímavosti
Penziony-Hotely
Popisy okolí
Další místa
fotogalerie
napsali jste nám
O firmě


užitečné odkazy

Internetové stránky nejen o Řecku a individuální turistice autem
www.recko-autem.czMistopisy
   další místa <<< zpět
Meteora Kokino Nero Katerini Paralia Olympia Akti
Ag.Ioannis N. Mesangala Agiokambos Makrygialos
Egani St.Pori klášter Dionýzes přehrada Aliakmonas

 
 

Kokino Nero

 
  

        Trochu odlehlý kraj za jižní hranicí Olympské riviery je městečko Kokino Nero. Název odvozený od červené barvy (Kokino) a vody (Nero). Překlad tohoto názvu jsem se dozvěděl teprve nedávno, je to zřejmě podle barvy vody za deště, která při tomto smývá načervenalou hlínu, kterou jsme tam na některých místech viděli. Tohle místo je vzdáleno od Platamonasu asi 30 km směrem na jih a na rozdíl od pobřeží u Leptokárie, zde hory končí přímo u pobřeží. Jedná se o místo turisty zřejmě trochu opomíjené, avšak pro mě mělo určitou "poezii " a nádech řeckého přímořského venkova. Vše se vyznačovalo tichem, šuměním moře, či listí stromů a procházkou pod jejich stínem. Od moře foukal osvěžující vánek, zkrátka balzám na nervovou soustavu. Poseděli jsme zde na lavičce u malého dětského hřiště složeného ze skluzavky, pár prolézaček a houpaček s výhledem na prázdné oblázkové pláže a klidnou hladinu moře.. Těžko hledat přesná slova pro popis tohoto místa, kdo by zde však hledal umělé promenády pro turisty, je na špatném místě - byť tady nějaký slabý náznak přeci jenom je.. Samozřejmě zde najdete nějaké místní obchody, pár restaurací i ubytovací zařízení, ale to bylo tenkrát (2003) vše. Klikaté úzké silnice po kterých jsme sjížděli ke Kokinu Neru, byly místy v celkem špatném stavu (asi jako u nás). Nicméně s opatrností, bez problému sjízdné.

 
  

        Na této cestě se dá nalézt pár odstavných ploch, ze kterých se nám otevřela nádherná panorama zdejšího pobřeží. Zpátky jsme se zastavili u jednoho z místních klášterů, odbočka z hlavní silnice - dolní pravé foto, bohužel bylo zavřeno, snad příště. Nicméně jsme klášter objevili čistě náhodou, ještě se nám nechtělo domů a tak jsme odbočili :-)).. Kokino Nero jsem navštívil v roce 2003 a tak se omlouvám za sníženou kvalitu fotografií, pocházejících ze scaneru nebo z kamery. WEBMASTER.

 
  
  
  
DOPORUČUJEME
ke zhlédnutí!

Seznam výletů a zábavy,

které pořádá naše firma
naleznete: zde»


aktuality z letoviska Leptokaria
Naleznete: zde»


Informace o Řeckém večeru plného hudby , tance a vína Retsiny
naleznete: zde»


  © 2012