Informační server řecké cestovní kanceláře zaměřený nejen na řecké letovisko Leptokaria, ideálního místa ubytování pro kombinaci přímořské rekreace a vysokohorské turistiky,  
Prezentace penzionů, pro klienty smluvních partnerů z řad českých CK a turisty s individuální dopravou..
Našich služeb můžete využít i v případě, že nebudete u nás ubytováni. Poskytneme Vám možnost objednat si z mnoha našich výletů i dalších služeb..

Úvodní strana
aktuálně
Ubytování pro CK
Výlety a zábava
Zajímavosti
Penziony-Hotely
Popisy okolí
Další místa
fotogalerie
napsali jste nám
O firmě


užitečné odkazy

Internetové stránky nejen o Řecku a individuální turistice autem
www.recko-autem.czMistopisy
   další místa <<< zpět
Meteora Kokino Nero Katerini Paralia Olympia Akti
Ag.Ioannis N. Mesangala Agiokambos Makrygialos
Egani St.Pori klášter Dionýzes přehrada Aliakmonas

 
 

Klášter Dionýzes

  

        K tomuto místu se dostanete z odbočky zhruba 2 km před Prionií.Cesta je neupravovaná, bez asfaltového povrchu, avšak s opatrností průjezdná. Renault Laguna neměl problém, ale pozor na kameny a možný defekt. Od mé poslední návštěvy z roku 2002 se místo hodně změnilo k lepšímu, nejenom vybudováním prostorné plochy parkoviště a srubu vrátnice, kde lze zakoupit různé suvenýry. Dionýsiův klášter vzniknul v 15.století a původně byl zasvěcený Svaté Trojici. Až později byl přejmenován podle svého zakladatele mnicha Dionysiose, který sem přišel z klášterů Meteor. V dobách turecké nadvlády, bylo toto místo táborem zbojníků z Olympu. Turkům se podařil klášter obsadit až při potlačeném povstání v roce 1822, kdy využili nepřítomnosti bojovníků. Tehdy bylo toto místo vyhozeno do povětří a byla zničena řada památek, včetně střechy pokryté olovem. Zachovány byly jen obvodové zdi kláštera s původními malbami. Na těchto zdech byla vystavěna nová střecha. V letech druhé světové války objekt sloužil jako úkryt partyzánů a tak byl němci zničen. Uvedené místo je již delší dobu postupně renovováno. V současnosti je volně přístupná centrální kaple a venkovní prostory .
(aktualizace 2008 - Webmaster)

  
    
DOPORUČUJEME
ke zhlédnutí!

Seznam výletů a zábavy,

které pořádá naše firma
naleznete: zde»


aktuality z letoviska Leptokaria
Naleznete: zde»


Informace o Řeckém večeru plného hudby , tance a vína Retsiny
naleznete: zde»


  © 2012