Informační server řecké cestovní kanceláře zaměřený nejen na řecké letovisko Leptokaria, ideálního místa ubytování pro kombinaci přímořské rekreace a vysokohorské turistiky,  
Prezentace penzionů, pro klienty smluvních partnerů z řad českých CK a turisty s individuální dopravou..
Našich služeb můžete využít i v případě, že nebudete u nás ubytováni. Poskytneme Vám možnost objednat si z mnoha našich výletů i dalších služeb..

Úvodní strana
aktuálně
Ubytování pro CK
Výlety a zábava
Zajímavosti
Penziony-Hotely
Popisy okolí
Další místa
fotogalerie
napsali jste nám
O firmě


užitečné odkazy

Internetové stránky nejen o Řecku a individuální turistice autem
www.recko-autem.czMistopisy
   Pohlednice z okolí     <<< zpět
Mapa okolí Leptokarie Nei Pori Platamonas
Litochoro
Plaka Litochoro Panteleimonas
Panteleimona Paralia San Panteleiomonas Skotina Paralia Pohoří Olymp

 
 

Litochoro

  

Počátek současného městyse Litochoro se píše někdy ve 14 - 15 století, kdy byla v uvedené oblasti postavena první osada. Za doby turecké nadvlády se jeho obyvatelé podíleli pracovní silou na stavbě kláštera Svatého Dionýse, který se stal v pozdější době mimo jiné i místem úkrytu zbojníků. Obyvatelé Litochora se zabývali ve starých dobách zejména mořeplavbou a v době největší slávy brázdilo vlny Egejského moře asi stovka lodí. Toto klidné městečko, které můžete navštívit při výletu na pohoří Olymp, je zároveň místem pravidelných trhů, kde je možno nakoupit různé věci i potraviny, zejména ovoce a zeleninu, za rozumnou cenu. Mezi významné pamětihodnosti městečka se řadí chrám Sv.Nikolaose. Dále se v této oblasti nachází místo Svatého Jana, Proroka Ilisiase a na pobřeží, které je vzdáleno asi 8 km od městečka, je Plaka Litochoru, což je rekreační Letovisko. O těchto místech ale až příští rok, protože nerad píšu o něčem, kde jsem ještě nebyl :-)) (webmaster).

  
  
  
  
DOPORUČUJEME
ke zhlédnutí!

Seznam výletů a zábavy,

které pořádá naše firma
naleznete: zde»


aktuality z letoviska Leptokaria
Naleznete: zde»


Informace o Řeckém večeru plného hudby , tance a vína Retsiny
naleznete: zde»


  © 2012