Informační server řecké cestovní kanceláře zaměřený nejen na řecké letovisko Leptokaria, ideálního místa ubytování pro kombinaci přímořské rekreace a vysokohorské turistiky,  
Prezentace penzionů, pro klienty smluvních partnerů z řad českých CK a turisty s individuální dopravou..
Našich služeb můžete využít i v případě, že nebudete u nás ubytováni. Poskytneme Vám možnost objednat si z mnoha našich výletů i dalších služeb..

Úvodní strana
aktuálně
Ubytování pro CK
Výlety a zábava
Zajímavosti
Penziony-Hotely
Popisy okolí
Další místa
fotogalerie
napsali jste nám
O firmě


užitečné odkazy

Internetové stránky nejen o Řecku a individuální turistice autem
www.recko-autem.czMistopisy
   Pohlednice z okolí     <<< zpět
Mapa okolí Leptokarie Nei Pori Platamonas
Litochoro Plaka Litochoro Panteleimonas
Panteleimona Paralia San Panteleiomonas Skotina Paralia Pohoří Olymp

 
 

Platamonas

  
  

Platamonas se nachází ve vzdálenosti cca. 12 km jižně od letoviska Leptokaria. Jedná se o malé výletní městečko s hlavní třídou vedoucí z části podél pobřeží moře, kde je i městská oblázková pláž, která navazuje na malý přístav. Hlavní třída, ale i vedlejší postranní uličky jsou lemovány velkým počtem obchodů, obchůdků s rozmanitým sortimentem zboží i restaurací, taveren a kafitérií, kde Vás rádi pohostí místními specialitami. Najdete zde i tavernu Eliséé s velmi dobrým kuchařem a spolumajitelem podniku panem Vangelim. Příjemná obsluha, čerstvý vánek od moře, výborné speciality, co více si přát po horkém dni stráveném na rozpálené pláži u moře. Městečko, ostatně jako každé jiné na pobřeží Egejského moře, ožívá s pozdními paprsky slunce a usíná až dlouho po půlnoci, kdy zavírají k ránu poslední diskotékové kluby, které jsou však většinou umístěny tak, aby nerušily hlasitou hudbou poklidný, večerní kolorit místní promenády...

  
  

Mezi zajímavá místa patří vyhlídka na pobřeží s pevností Platamonas, od malého kostelíku nad městečkem. Na toto místo se dostanete malou procházkou po pěšině ve směru od vlakového nádraží, nebo autem z hlavní silnice Larisa - Katerini za BČS Shell cca. 500 metrů odbočka vpravo. Vlevo od silnice, směrem na Nei Pori, při výjezdu z městečka, pak uvidíte zdravotní zařízení VZP ČR, kde se léčí děti s poruchami dýchacího aparátu a kožními problémi. Na pobřeží vlevo, od přístavu Platamonas, se táhne písečná pláž s pozvolně se svažujícím břehem a mělčinou, která je vyhledávána zejména rodinami s dětmi. Procházkou po této pláži se dostanete až na pláže u Nei Pori, které plynule ve vzdálenosti cca 2 km navazují. Vpravo od pláže pak můžete vidět malá vojenská kasárna, která však vypadají jako menší kemp s volejbalovými hřišti a malými chatkami a pletl by se ten,kdo by si myslel, že se to tu hemží uniformami a přísnou ostrahou - s touto se setkáte pouze v případě, že budete chtít vstoupit nebo fotografovat,což se v žádném případě nedoporučuje! Pláž je však zcela volně přístupná a koupání je zde velice příjemné.

  
  

Každou dovolenou toto místo pravidelně navštěvuji (webmaster) a to nejen kvůli přátelům, které jsem zde získal. Nakonec jsem byl rychlým rozvojem městečka donucen dávat ke komentáři fotografií (který se Vám zobrazí zůstane-li kursor stát na obrázku) rok pořízení snímku, abych tomuto rozkvétajícímu místu staršími fotografiemi neublížil.. Přesto, že se toto místo postupně přetváří z rybářské vesničky na malé turistické letovisko s veškerým zázemím a servisem pro výletníky, klidné prostředí, trocha romantiky a tradiční přívětivost městečka zůstává tím, co mě sem stále přitahuje.

  
  
 

DOPORUČUJEME
ke zhlédnutí!

Seznam výletů a zábavy,

které pořádá naše firma
naleznete: zde»


aktuality z letoviska Leptokaria
Naleznete: zde»


Informace o Řeckém večeru plného hudby , tance a vína Retsiny
naleznete: zde»


  © 2012