Informační server řecké cestovní kanceláře zaměřený nejen na řecké letovisko Leptokaria, ideálního místa ubytování pro kombinaci přímořské rekreace a vysokohorské turistiky,  
Prezentace penzionů, pro klienty smluvních partnerů z řad českých CK a turisty s individuální dopravou..
Našich služeb můžete využít i v případě, že nebudete u nás ubytováni. Poskytneme Vám možnost objednat si z mnoha našich výletů i dalších služeb..

Úvodní strana
aktuálně
Ubytování pro CK
Výlety a zábava
Zajímavosti
Penziony-Hotely
Popisy okolí
Další místa
fotogalerie
napsali jste nám
O firmě


užitečné odkazy

Internetové stránky nejen o Řecku a individuální turistice autem
www.recko-autem.czMistopisy
   Pohlednice z okolí     <<< zpět
Mapa okolí Leptokarie Nei Pori Platamonas
Litochoro Plaka Litochoro Panteleimonas
Panteleimona Paralia San Panteleimonas Skotina Paralia Pohoří Olymp

 
 

San Panteleimonas

  
  

        Na tvoření tohoto odkazu jsem se těšil, neboť to byl výlet do hor nad pobřeží, kdy jsem tušil, že najdeme něco zajímavého. Moje očekávání bylo však nakonec překonáno. Původně jsem chtěl pouze udělat nějaké fotky hradu Platamonas a vesničku Panteleimonas navštívit jen okrajově, nicméně vše dopadlo jinak. Fotky hradu byly chvilková záležitost, avšak procházka tichými kamennými uličkami staré vesnice se trochu protáhla. Vyjeli jsme do výšky 550 m.n.m. a zastavili se u páru pochodujících želv přes cestu. Pro naše dítě nepopsatelný zážitek a nejen pro něj (ve volné přírodě jsem je viděl poprvé :-). Po příjezdu k vesnici jsme spatřili hezký pohled na pobřeží Leptokárie a poté prošli celou vesnici, kde je v centrální části tiché náměstí s kostelem a staletými stromy, z nichž některé rostou přímo na terasách tamních hospůdek. Byl zde nádherný klid a tak jsem se kochal :-).

  
  

        Bohužel dokonalý celkový dojem trochu kazilo pár, byť zpíše schovaných, zbořenišť starých domků na okraji vesnice, ale centrální část a nejen ta, je velmi pěkně upravená (..a rok od roku zbořenišť ubývá..) Chtěl jsem se zde ještě zdržet a odpočívat, tak při cestě zpátky jsme se posadili v první hospůdce po pravé straně od příchodové cesty do vesnice (terasa s částečným výhledem na moře). Jenže nám zde nabídli ne moc dobré frapé a teplou vodu (zejména teplá voda k frapé je pro mě známením špatné restaurace) :-( tak příště dáme občerstvení raději v centrální části vesničky na terasách pod korunami starých stromů a komu je i tady horko, může si sednout do stylově zařízených restaurací s příjemným klima kamenných zdí..

  
  

        Přes výhrady nešťastného frapé to byl výlet jinak pěkný, což určitě dokazují i pořízené fotografie.. Letos (2006) jsem uvedené místo navštívil znova, zbořeništ na okraji vesnice bylo míň (asi četli moje stránky :-) a tentokráte jsem se usadil v centru naproti kostelu, popíjel lahodné frapé a ledovou vodu a odpočíval nasávajíc příjemný, zelení nasáklý vzduch.. Připadal jsem si.. jak jen to napsat.. no, byl sem šťastný. Mimochodem některé dny je tady prý plno, protože sem jezdí turistické zájezdy, ale opět jsem měl štěstí a všude téměř liduprázdno.. Webmaster.

  
  
DOPORUČUJEME
ke zhlédnutí!

Seznam výletů a zábavy,

které pořádá naše firma
naleznete: zde»


aktuality z letoviska Leptokaria
Naleznete: zde»


Informace o Řeckém večeru plného hudby , tance a vína Retsiny
naleznete: zde»


  © 2012