Informační server řecké cestovní kanceláře zaměřený nejen na řecké letovisko Leptokaria, ideálního místa ubytování pro kombinaci přímořské rekreace a vysokohorské turistiky,  
Prezentace penzionů, pro klienty smluvních partnerů z řad českých CK a turisty s individuální dopravou..
Našich služeb můžete využít i v případě, že nebudete u nás ubytováni. Poskytneme Vám možnost objednat si z mnoha našich výletů i dalších služeb..

Úvodní strana
aktuálně
Ubytování pro CK
Výlety a zábava
Zajímavosti
Penziony-Hotely
Popisy okolí
Další místa
fotogalerie
napsali jste nám
O firmě


užitečné odkazy

Internetové stránky nejen o Řecku a individuální turistice autem
www.recko-autem.czMistopisy
   Nabízíme tyto výlety a zábavu    <<< zpět
Přehled Řecký večer výlet do Athén Lifidra - anomálie
Romantická plavba Pirátská plavba Meteora Olymp - Dion

archeologická památka
DION
 
JAKO VÝLET JIŽ FA.MARGARITOPOULOS NENABÍZÍ
 

Když jsem fotil tyto záběry, vyvstala mi myšlenka jak to asi na stránkách napíšu, protože všichni znáte takové ty, mnohdy nenáviděné, reklamní fráze propagující věci typu " nemohl jsem se hnout, ale přiložil sem si na záda kus recyklovaného plastu a ejhle zázrak.." v tuto chvíli mám vždycky sto a jednu chuť vyhodit televizi z okna, čemuž mi brání jen to, že už je stará a za chvíli i ona bude mít historickou hodnotu.. že bych taky dělal reklamu? Ne, nevyhazujte svůj monitor z okna, nejsem reklamní agent a tyto stránky jsou jen o mých pocitech, zážitcích a ukazování různých míst Vám všem. Dion, místo o kterém sem již dříve slyšel, ale nikdy zde nebyl blíže jak před vstupem, kdy mě z neznalosti odradila především cena vstupného (mám za to, že předloni chtěli 6,- Euro a ještě platbu za kameru - nebo že bych špatně rozuměl?). Letos jsem už neodolal a jel se tam podívat, vstupné bylo 4,- Euro - za foťák nic nechtěli - tak tedy vzhůru mezi památky. Byl sem účastníkem výletu firmy Margaritopoulos Tours (čistě z prozaického důvodu, pááč má přítelkyně a malá přítelkyně něchtěli jet a hnát tam auto "sólo", bylo zbytečně drahé) a tak sem získal jako jiní také výhodu české průvodkyně Jany, která nám po celou dobu procházky tímto archeologickým nalezištěm, vyprávěla o všech možných zajímavostech s tímto místem vázaných. Kdy jsem se dozvěděl například to, že se jedná o místo jehož datum vzniku není přesně známo, ale mělo to být někdy kolem 5.století př.n.l. za vlády Archalea Makedonského, který měl toto svaté město v Pirei založit.

Areál naleziště mě velmi překvapil svojí rozsáhlostí a velkým množstvím odhalených památek, propojených starověkými kamennými cestami. Nachází se zde nálezy z doby římské, ulice s kanály, kusy sarkofágů, zbytky lázeňského komplexu, malého divadla, stadion, základy mnoha obchodů, luxusních domů, mozaikové podlahy apod. Dion byl několikrát zničen a obnoven, nakonec jeho sláva skončila někdy kolem roku 400 .. Chodil sem mezi uvedenými památkami a nějak mi nešlo na rozum, že jsem toto místo při svých vcelku častých návštěvách Řecka míjel. Možná je to nedostatečnou publicitou, kdy z jedné fotografie malého letáčku si našinec nemůže udělat ucelený obrázek o velikosti a historickém významu Dionu a tak se to snažím napravit alespoň touto stránkou. Také jsem přemýšlel i nad tím, že nikdo nejsme neomylný ale důležité je, že jsem se nakonec odhodlal a na toto místo zajel.. Dion je nedílnou součástí historie a svým významem přesahuje rámec tohoto regionu.

text i foto: WEBMASTERDOPORUČUJEME
ke zhlédnutí!

Seznam výletů a zábavy,

které pořádá naše firma
naleznete: zde»


aktuality z letoviska Leptokaria
Naleznete: zde»


Informace o Řeckém večeru plného hudby , tance a vína Retsiny
naleznete: zde»


  © 2012