Informační server řecké cestovní kanceláře zaměřený nejen na řecké letovisko Leptokaria, ideálního místa ubytování pro kombinaci přímořské rekreace a vysokohorské turistiky,  
Prezentace penzionů, pro klienty smluvních partnerů z řad českých CK a turisty s individuální dopravou..
Našich služeb můžete využít i v případě, že nebudete u nás ubytováni. Poskytneme Vám možnost objednat si z mnoha našich výletů i dalších služeb..

Úvodní strana
aktuálně
Ubytování pro CK
Výlety a zábava
Zajímavosti
Penziony-Hotely
Popisy okolí
Další místa
fotogalerie
napsali jste nám
O firmě


užitečné odkazy

Internetové stránky nejen o Řecku a individuální turistice autem
www.recko-autem.czMistopisy
   Nabízíme tyto výlety a zábavu    <<< zpět
Přehled Řecký večer výlet do Athén Lifidra - anomálie
Romantická plavba Pirátská plavba Meteora Olymp - Dion

Pirátská plavba
 
 
Tento výlet můžete zakoupit v naší firmě!
 

Stejně jako před rokem, jsem byl pozván na výlet lodí, který je v nabídce firmy nazván jako Pirátská plavba a mým úkolem jej bylo fotograficky zadokumentovat a přenést na tyto stránky. Při příchodu na loď Nomáde 1, kotvící v domovském přístavu Platamonas (cca 8 km od Leptokarie), jsme byli přivítáni kapitánem lodi a jeho plavčíkem. Po nalodění všech pasažérů (přičemž plná kapacita lodi čítá cca 50 osob), jsme vytáhli kotvy a vypluli v 08.30 hod. z přístavu, cíl cesty přístav Gritsa asi 20 kilometrů na sever. Po vyplutí z přístavu jsme proto vyrazili podél pobřeží a vesničky Platamonas, dál kolem stejnojmenného hradu. Za tu dobu co navštěvuji Olympskou riviéru (Pieria) místní pobřeží vcelku znám, přesto plavba lodí nabídla zajímavý pohled na pobřeží a vyskytla se mi příležitost udělat řadu snímků, které z pobřeží udělat prostě nelze :-)) . Nea Panteleimona, Paralia Panteleimona, Skotina Paralia, Leptokarie, Plaka Litochorou, Skala Litochorou.. To vše se rozprostřelo v průběhu plavby před jejími účastníky.

Kdo se nechtěl kochat pobřežím, mohl si na palubě lodi zatancovat a kluci zas sáhnout na kormidlo a chvíli si zahrát na kapitána lodi. Na moři foukal svěží vánek a účastníci plavby mohli využít plachtového přístřešku chránícího před žhavými paprsky slunce. V jeden okamžik jsme míjeli jinou výletní loď a náš kapitán vyvěsil pirátskou vlajku, kdy loď otočil a nejdříve to vypadalo na záměr obsadit ten modernější "škopek". Nakonec zůstalo jen u zakotvení a umožnění zájemcům vykoupat se na volném moři u břehů Leptokárie. Kapitán vytáhl litrovou láhev alkoholu a mělo se soutěžit. Všichni zpozorněli a já navrhoval, že láhev vyhraje ten koupající, kterého trefí do hlavy :-)) . Za tento "skvělý" nápad jsem šel málem "přes palubu" taky a tak nakonec vyhrál ten, kdo první vylovil umělohmotnou láhev vody hozenou do moře. Na lodi vládla uvolněná zábava, kdy někteří vyzkoušeli, jak by jim slušela sekyrka v ruce, pirátský šátek a páska přes oko.

Po dvou hodinách plavby jsme přistáli v přístavu Gritsa, kde následoval oběd v místním hotelu a pak volná zábava a koupání na místní pláži. Poté se účastníci plavby vrací lodí zpět do přístavu Platamonas.

Kdo chce navštívit tento výlet, může si jej zakoupit pod názvem Pirátská plavba. a další Vám snad napoví fotografie,které jsem za laskavého svolení všech pořídil.

Touto cestou děkuji všem účastníkům této plavby za to, že jsem se i já skvěle bavil. Na splnění mého slibu, který jsem učinil při mém odjezdu z hotelu Gritsa, pracuji.

WEBMASTERDOPORUČUJEME
ke zhlédnutí!

Seznam výletů a zábavy,

které pořádá naše firma
naleznete: zde»


aktuality z letoviska Leptokaria
Naleznete: zde»


Informace o Řeckém večeru plného hudby , tance a vína Retsiny
naleznete: zde»


  © 2012