Informační server řecké cestovní kanceláře zaměřený nejen na řecké letovisko Leptokaria, ideálního místa ubytování pro kombinaci přímořské rekreace a vysokohorské turistiky,  
Prezentace penzionů, pro klienty smluvních partnerů z řad českých CK a turisty s individuální dopravou..
Našich služeb můžete využít i v případě, že nebudete u nás ubytováni. Poskytneme Vám možnost objednat si z mnoha našich výletů i dalších služeb..

Úvodní strana
aktuálně
Ubytování pro CK
Výlety a zábava
Zajímavosti
Penziony-Hotely
Popisy okolí
Další místa
fotogalerie
napsali jste nám
O firmě


užitečné odkazy

Internetové stránky nejen o Řecku a individuální turistice autem
www.recko-autem.czMistopisy
   Nabízíme tyto výlety a zábavu    <<< zpět
Přehled Řecký večer výlet do Athén Lifidra - anomálie
Romantická plavba Pirátská plavba Meteora Olymp - Dion

Zájezd do Athén
 
Tento výlet můžete zakoupit v naší firmě!
 

S východem slunce vjíždíme do Athén, do města antické mytologie, kolébky starověkého i novodobého Řecka. První zastávka našeho poznání je PIREAS, který je co do rozsahu pátým největším přístavem na světě s přilehlými neméně zajímavými přístavy, kde lze vidět nákladní i dopravní lodě s honosnými jmény. Poté naše kroky směřují na Olympijský stadion, kde v roce 1896 vznikly novodobéolympijské hry. Nezapomenutelným zážitkem je výstup na Akropoli s dějinnými stavbami a nádherným pohledem na celé město. Středem celé Akropole je chrám Phartenon, který je zasvěcen bohyni Athéně, podle které je pojmenováno město.

Uvidíte chrám Olympia Dia, Hadrianův oblouk, a mnoho jiných památek antického Řecka. Nejslavnostnějším okamžikem je výměna stráží před parlamentem s nastoupenými vojáky v národních krojích a s živou hudbou. S kulturním dědictvím se seznámíte v Národním archeologickém muzeu, které patří k nejvýznamějším na světě. Cesta do Athén je jedinečnou příležitostí k poznání historických míst - památné bitvy u Thermopil, Marathonského jezera a krásné přírody. Seznámíme Vás s dějinami, průmyslem, zemědělstvím, životní úrovní a všemi zajímavostmi Řecka. Hlavní město ležící severně od Ejinejského zálivu. Městská aglomerace spolu s přilehlým přístavem Pireus má 4 miliony obyvatel. Athény byly vždy významným místem. Velký rozmach zaznamenaly po pádu turecké vlády roku 1829, kdy se staly hlavním městem novodobého státu.

www.ck-margaritopoulos.czDOPORUČUJEME
ke zhlédnutí!

Seznam výletů a zábavy,

které pořádá naše firma
naleznete: zde»


aktuality z letoviska Leptokaria
Naleznete: zde»


Informace o Řeckém večeru plného hudby , tance a vína Retsiny
naleznete: zde»


  © 2012