Informační server řecké cestovní kanceláře zaměřený nejen na řecké letovisko Leptokaria, ideálního místa ubytování pro kombinaci přímořské rekreace a vysokohorské turistiky,  
Prezentace penzionů, pro klienty smluvních partnerů z řad českých CK a turisty s individuální dopravou..
Našich služeb můžete využít i v případě, že nebudete u nás ubytováni. Poskytneme Vám možnost objednat si z mnoha našich výletů i dalších služeb..

Úvodní strana
aktuálně
Ubytování pro CK
Výlety a zábava
Zajímavosti
Penziony-Hotely
Popisy okolí
Další místa
fotogalerie
napsali jste nám
O firmě


užitečné odkazy

Internetové stránky nejen o Řecku a individuální turistice autem
www.recko-autem.czMistopisy
   Nabízíme tyto výlety a zábavu    <<< zpět
Přehled
Řecký večer výlet do Athén Lifidra - anomálie
Romantická plavba Pirátská plavba Meteora Olymp - Dion

Výlety nebo zábavu uveřejněnou na našich stránkách si může v naší kanceláři, v letovisku Leptokaria, zakoupit kdokoliv (bez rozdílu dopravy, místa pobytu nebo ubytování). Stačí jen předložit cestovní pas, zaplatit požadovanou částku a dostavit se včas k odjezdu. Výlety se opakují každý týden v uvedeném pořadí. V případě nepříznivého počasí možná změna.
INFORMUJTE SE VČAS O PŘÍPADNÝCH ZMĚNÁCH V PROGRAMU VÝLETŮ!
www.ck-margaritopoulos.cz
Pondělí: Olymp - odjezd v 8:00 Cestou na Olymp se zastavíme v nejdůležitějším městě pro výstup na toto pohoří a to je LITOCHORO.Druhou zastávkou bude novodobý klášter sv. Dionýse, který byl postaven po zničení starého kláštera. Další místo kam vyjedeme naším autobusem bude NEJVÝŠE POLOŽENÉ MÍSTO na Olympu, kam jde vyjet motorovým vozidlem a to je PRIONIA.Zde budete moci v horské chatě individuálně ochutnat nejtypičtější řecká horská jídla a to například GIGANTES FAZOLIES. Dále si vychutnáte krásy horské panenské bystřiny. Návrat kolem 15:00
Pondělí: Romantická plavba - odjezd v 6:30 hezký výlet na celý den. Autobudem do Kala Nera (cca 2 hod. jízdy).První zastávka byla u žraločí jeskyně, dovnitř jsme ale nevjeli, vadil stožár a pila nikde :-). Při druhé zastávce jsme navštívili malý ostrov Prasuda s kamennou stavbou, kterou postavil jako vděk za svoji záchranu jeden ze zachráněných rybářů. Na této zastávce bylo koupání na volném moři a na uvedený ostrov se dalo doplavat. Moře nádherně čisté, místo jako stvořené pro šnorchlování a jen já jsem si vzal pouze brýle proti slunci :-((. Pak jsme pokračovali do malé zátoky, kde jsme se vylodili za pomoci malého člunu a následoval volný program (koupání či procházka). Zvládnout se dalo obojí. zde. (druh poskytnuté lodě závisí na zprostředkovateli!)
Úterý: Pirátská plavba - odjezd v 8:30 Autobus nás zaveze do malebného přístavu Platamonas, kde se nalodíme na pirátskou loď, která s námi popluje směrem severním podél pobřeží Thermaiského zálivu. Zastávka v přístavu GRITSA, kde mimo jiné navštívíme pláž, kde proběhnou soutěže a také místní tavernu, kde bude v ceně oběd v podobě nějaké rybí speciality,dále salát, chléb, něco sladkého na zub, víno pro dospělé a džus pro děti.. Na této plavbě budou dvě zastávky na vykoupání na otevřeném moři a po celou dobu této plavby budete mít v ceně víno a děti džus. Návrat kolem 16:00 zde. (druh poskytnuté lodě závisí na zprostředkovateli!)
Středa: Meteora - odjezd v 7:00 První zastávka v údolí Thébském, kde navštívíme kapličku agia Paraskevi a pramen nymfy Dafné. Průjezd Thessálskou nížinou, krajským městem LARISA a také městem TRIKALA a poté už uvidíte z města KALAMBAKA pískovcové skály, které se tyčí až do výšky 400 metrů a na nich tyto pravoslavné kláštery. V Kalambace navštívíme výrobnu pravoslavných ikon, a dále navštívíme dva kláštery a to jeden z nejbohatších klášterů, tedy ženský agios Stefanos a jeden z největších, mužský klášter Varlám a poslední zastávka bude na oběd v restauraci. Návrat kolem 17:00. Více info zde.

Pátek: Waterland - odjezd v 8:00 - Navštívíme jeden z největších aquaparků Evropy. V ceně tohoto výletu máte vstupné, lehátka,slunečníky a všechny atrakce.pro dospělé návrat do dětských let a pro děti opravdový ráj. Návrat kolem 17:00.
Pátek: Řecký večer - odjezd v 19:30 Řecký večer se odehrává ve venkovním areálu hotelu Orfeas ve Skotině poblíž známého letoviska Olympské riviéry Leptokaria. Zde zažijete večer plný tance, dobrého jídla i řeckého vína Retsina, které poteče z neustále doplňovaného sudu. Součástí večera jsou ukázky národních tanců z různých částí Řecka, kdy vystoupí několik tanečních skupin za zvuku nejen řeckého hudebního nástroje buzuki.. Pojďte s námi prožít večer plný typické řecké zábavy. Celý folklorní večer končí ve 24:00 hod Bližší popis zde.
Sobota: Alikies - odjezd v 9:00 - První zastávka v Okresním městě Kateriny kde proběhne shoping terapie na místních trzích..další zastávka v ženském klášteře agios Efrem,kde budeme od jeptišek pohoštěni ranní nefalšovanou řeckou kávou.Poté už na nás čekají přírodní bahenní a solné lázně,které jsou vhodné nejen pro lidi trpící kožními nemocemi ale také pro revmatiky a určitě účinky léčivého bahna ocení i dámi,díky jeho blahodárnému účinku na pleť. Návrat kolem 16:00
Neděle Athény - odjezd v 1:00 hodinu ráno (ze soboty na neděli) - Příjezd do Athén je v brzkých ranních hodinách a jako první shlédneme nevýznamnější přístav celého Řecka - Pireas. Poté se zastavíme u PANATHÉNSKÉHO OLYMPIJSKÉHO STADIONU. V 8 hodin ráno budeme u archeologického prostranství Akropolis. Procházka čtvrtí Plaka k řecké a římské agoře,metropolitnímu kostelu atd.poté rozchod, kde budete moci navštívit bleší trhy a projít si historické centrum Athén a kolem 13 hodiny shlédneme slavnostní výměnu stráží Evzoni na hlavním náměstí Syntagma,před parlamentem,která bude doprovázena řeckou vojenskou kapelou a samozřejmě hymnou. Poté na nás bude čekat autobus přímo před parlamentem, odkud vyrazíme, přes celé centrum Athén a paprskovité náměstí Omonia, na zpáteční cestu, která je velice zajímavá. Poslední zastávka bude v Termopylách u pomníku krále Leonidase,kde proběhla slavná bitva mezi Spartou a Peršany. Návrat kolem 20:00 hodiny zde.
Termín "plavby Margarete" bude průběžně určován dle předpovědi počasí.
(informujte se prosím v kanceláři MT)
Plavba Margareta - odjezd v 18:00 Bude nás čekat cesta autobusem zhruba 15 minut do přístavu Platamonas, kde se nalodíme na loď a poplujeme Thermaiským zálivem kolem hradu Platamonas směrem k Nei Pori a budeme se při romantické hudbě kochat západem slunce nad Olympským pohořím. Cestou bude možno koupání přímo z lodi, tancování a po celou dobu bude nonstop víno pro dospělé a pro děti džus plus nějaké sladké občerstvení.. Návrat kolem 21:30 (druh poskytnuté lodě závisí na zprostředkovateli!)
INFORMUJTE SE VČAS O PŘÍPADNÝCH ZMĚNÁCH V PROGRAMU VÝLETŮ!
ZMĚNA VYHRAZENA!


DOPORUČUJEME
ke zhlédnutí!

Seznam výletů a zábavy,

které pořádá naše firma
naleznete: zde»


aktuality z letoviska Leptokaria
Naleznete: zde»


Informace o Řeckém večeru plného hudby , tance a vína Retsiny
naleznete: zde»


  © 2012